Tréninky a soutěže se nepřerušují. Více v článku

Vyhlášení nouzového stavu Vlády ČR a na to navázaných mimořádných opatření neovlivňuje možnost nadále hrát oficiální florbalová utkání soutěží Českého florbalu a pokračovat tak v běhu všech soutěží. Nová krizová opatření jsou platná od pondělí 5. října a následující soutěžní víkend tak neovlivňují vůbec, na další dva týdny se však bude jednat o poslední utkání s možnou účastí diváků. 

Vláda ČR dne 30. 9. vyhlásila v rámci zavedení nouzového stavu i nová krizová opatření s platností od 5. 10. do 18. 10. 2020. Během organizované sportovní aktivity sdružené pod Českým florbalem, tedy pro všechna utkání a tréninky v přípravě na utkání pro registrované hráče a hráčky, platí omezení pro účast maximálně 130 osob v jednu chvíli ve vnitřním či vnějším sportovišti. Tréninková činnost klubů by tak neměla být jakkoliv narušena. Pro organizaci utkání a turnajů v rámci oficiálních soutěžích Českého florbalu současné nařízení taktéž neklade překážky. 

Je však nutnou podmínkou, aby se všechna utkání včetně turnajových hrála bez účasti diváků. Krizové opatření vlády mluví specificky o účasti pouze sportovců a nezbytných osob zabezpečujících organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství. Bude tedy na pořadatelích jednotlivých utkání a současně na zodpovědnosti fanoušků, přátel či rodičů, aby tato opatření respektovali a umožnili tak pokračovat v soutěžích všem florbalistům a florbalistkám v ČR.

Kompletní znění opatření naleznete ZDE

Český florbal bude nadále sledovat aktuální dění a v případě dalších změn bude následně reagovat úpravou nastavení podmínek organizace florbalových soutěží v ČR. –

Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/souteze-a-treninky-se-neprerusuji?fbclid=IwAR30DEP9AhMbu4ZcXPukFDyVZC7IgJjaVPdL–Y1R90FzOIi7eX0pfpX1pQ#sthash.AW2VCKyW.dpuf