Turnaj v Rožnově

Po delší odmlce florbalu jsme se konečně dočkali prvního turnaje!! Přípravka, elévci, mladší žáci, starší žáci a dorostenci byli pozvaní na jednodenní turnaj do Rožnova. Celkově nás přijelo 8 týmů. Slovan, Torpédo, Rožnov, Zlín, Přerov, Třinec, Šumperk a Vsetín. V sobotu se odehráli zápasy přípravek, elévků a starších žáků, na dvou halách. V neděli se odehráli zápasy mladších žáků a dorostenců.

Přípravka

Skupina přípravek byla rozlosovaná spolu s námi ještě Přerov, Zlín a Třinec. Hlavní opory týmu zůstali doma, ale za to dostali příležitost nově příchozí a stáli hráči. Neúnavná bojovnost a běhavost nestačila na soupeře. Chyběla nám střelba a tah na branku. Stále je co zlepšovat, ale všichni jsme se dobře bavili a snažili. Do sezóny doufáme, že zapojíme co nejvíce dětí a budeme moct hrát buď na dvě hřiště či budeme zakládat dva týmy. Děkuji všem za celý turnaj a těším se na další! Trenér David Třetina

Elévci

Elévci na turnaj vyfasovali do skupiny domácí Rožnov, Třinec a Vsetín. Na turnaj elévků jsme jeli s novými členy ať si vyzkouší hrát pořádný zápas, ne jenom na tréninku. Na dětech šlo vidět, že ještě nejsou tak zkušení jako ostatní hráči z jiných týmů. Na pohybu nebylo nic špatného, jen musíme zapracovat na hokejkách. Všichni se snažili a nic nevzdávali, musíme vypíchnout dobrou hru Michala Kulíška a Karla Zbořila, který dobře zastoupil roli gólmana. Turnaj si děti užili a posunuli se zase o krůček dopředu. Trenér Tomáš Revenda.

Mladší žáci

V kategorii mladších žáků jsme vyrazili na turnaj s 12+2 hráči. Do skupiny jsme dostali Torpédo, Zlín a Přerov. Těžký zápas proti Torpédu jsme vyhráli 4:3 po vyhroceném konci. Proti trochu lépe hrajícímu Zlínu, jsme dokázali vést po celou dobu zápasu, až do zásahu rozhodčího. Za stavu 5:2 pro nás, pískl pan rozhodčí proti nám nájezd, který neměl být. Bohužel nás to rozhodilo. Do konce zápasu jsme udělali další chyby a nakonec zápas skončil 5:5. Třetí zápas proti Přerovu jsme žili v domnění, že jsme už vyhráli celý turnaj a přestali se soustředit. Do konce zápasu zbývaly 3 vteřiny a Adam Javorský krásně trefil na bližší tyč a rozhodl zápas v náš prospěch 2:1.

Do play-off jsme šli z prvního místa a proti nám nastoupil domácí Rožnov, který skončil poslední ve své skupině. Zápas jsme vyhráli s přehledem 6:0. V semifinále nás čekal Šumperk. Dva šikovní hráči a jedna dobře hrající slečna nás nezaskočila. Postavili jsme se na půlku a stáli. Soupeř většinou ztrácel balóny na mantinelu nebo skončil v rohu. Zápas skončil remízou a přišly na řadu nájezdy. V rozstřelu jeli jen 3 hráči. Naštěstí pro nás, si Michal Župník postavil dobře své tyče, protože Šumperk je 2x označkoval a my se mohli radovat z postupu do finále.

Ve finále na nás opět čekal Zlín. Do zápasu jsme vlítli i přes všechny zápasy, které jsme odehráli. Únava se už projevovala, ale bylo nás dostatek, tak abychom se mohli prostřídat a dohrát zápas v klidném tempu. Zápas nakonec vyhrála větší chuť a bojovnost týmu. Konečný stav byl 7:4 pro nás. Všichni ukázali srdíčko a mohli se radovat z výhry na turnaji. Doufám, že se nám to přenese i do dalších turnajů a hlavně do sezóny. Děkuji všem za turnaj a rodičům za podporu. Trenér Jakub Mrózek.

Starší žáci

Po delší odmlce se také zapojili do zápasového a turnajového tempa i starší žáci. Skupina byla rozlosovaná Rožnov, Zlín, Třinec a my. Sestava byla hodně obdobná jako u mladších žáků, ale s pár hráči z 06tek. Turnaj byl celý vlažný, bez emocí a tak jak jsme do něj vstoupili s nábojem, tak to hnedka opadlo. Během turnaje jsme dělali hodně chyb, které soupeř trestal. Neměli jsme klid na hokejce a potřebovali jsme delší dobu než jsme se vůbec probudili a začali hrát, ale to už bylo po zápase. Ve čtvrtfinále jsme potkali v Šumperk, který jsme měli porazit, ale do zápasu jsme vstoupili, tak že jsme věřili, že jsme ve finále. Ponaučení pro všechny do příště i tak děkuji všem za turnaj. Trenér Marek Vylegala

Dorostenci

Dorostenecká kategorie dostala do skupiny Zlín, Přerov a Třinec. Kvalitní soupeři, tvrdá a rychlá hra. Padalo málo gólů. Některé výsledky spíše vypadali jako z fotbalu, ale i takové jsou zápasy. Celý turnaj se nám dařil, i přes pár fatálních chyb, které nás naštěstí nestál zápas. Ve čtvrtfinále jsme porazili Šumperk. V semifinále jsme narazili na soupeře ze skupiny a to Přerov. Náročný zápas, hlavně takticky vybojovaný, ale nakonec jsme vyhráli 2:0. Do finále jsme šli proti těžkému Zlínu. Soupeř napadal hodně vysoko, dostávali jsme se málo do útoků, ale i přes to jsme mohli zápas vést. Padlo hned v úvodu zápasu padla horní tyč, v přesilovce do prázdné brány jsme promáchli a špatně jsme řešili brejkové příležitosti. Bohužel po neproměněných situacích jsme nabídli soupeři vrátit se do zápasu. Sice jsme vedli 1:0, ale stačilo nám jednou špatně rozebraná standartní situace. Jeden smolný odraz a náhodný gól a soupeř odskočil na vedení 1:3. Na konci zápasu jsme šli do hry bez brankáře. Neměli jsme moc příležitostí na střelbu a málo jsme točili soupeře. Nakonec ještě padl gól do prázdné brány a zápas byl u konce. Finále jsme prohráli 1:4.

Dobrý turnaj, který celkově prověřil kluky do dalších bojů. Finále bylo smolné bohužel pro nás, ale to nás zase posune dále. Teď nás čeká Brno open Game a Prague Games, takže se těšíme na další prověrku pro naše kluky. Děkuji všem co se turnaje zúčastnili. Trenér Matěj Erbs.