Úspěch mladších žáků na turnaji

Mladší žáci hráli v sobotu turnaj v Ostravě na Vítkovické střední. Orca Krnov, Mvil Ostrava, Horní Suchá a FBC Karviná byly týmy, které jsme na tomto turnaji potkali.

Orca Krnov

První zápas jsme odehráli proti Orca Krnov. V hale bylo celkem chladno, tak jsme potřebovali, aby se všichni zahřáli. Naštěstí rozcvička byla dobrá a všichni se do toho pustili naplno. Šlo vidět, že soupeř měl hodně nových kluků ale nevzdávali nic. Kluk, který neměl hrát nakonec vstřelil i gól v prvním svém zápasu, ale pro nás to znamenalo, že jsme museli nakopnout motory a soupeře jsme porazili 4:1.

Mvil Ostrava

Mladá krev v podobě trenérské pozice a další nováčci v týmu soupeře, znamenala trochu jistoty a více klidu na hokejce pro naše žáky. Jelo se proti nám hodně nájezdů, které Ondra Hlaváček vychytal, i když některé vychytal jen tak tak. Zápas jsme nakonec vyhráli 5:1.

Krátká pauza a taktické pokyny pro všechny byly jasné. Hrát, hrát a hrát. Byl před námi zápas se Suchou a kluci byli nervózní z toho, že už dvakrát vyhráli. Museli jsme je trochu krotit a usměrnit.

Horní suchá

Bohužel tento zápas pískali kluci, kteří pokazili zápas už v loňské sezóně Dorostencům a trochu jsem doufal, že budou znát už aspoň pravidla nebo budou si umět obhájit svůj výrok. Možná by bylo lepší, kdyby jsme ten zápas nechali pískat mladší žáky a dopadlo by to lépe. V soubojích, kdy náš hráč měl míček a soupeř šel čistě rameno na rameno, tak rozhodčí posuzovali jako faul ze strany útočníků, že šli vůbec do souboje. Tím pádem každý souboj, když jsme byli na míčku, byl posouzení jako faul. Bohužel s tím nešlo nic dělat. Díky tomu, že rozhodčí takhle gradovali zápas, tak za stavu 3:1, pískali jeden nájezd za druhým. Soupeř vyrovnal na 3:3 a 3. nájezd soupeře znamenal, že nám mohl odskočit pár minut před koncem. Naštěstí se rozhodčí upískli a neuznali nájezd pro soupeře. Je škoda že takové zápasy, které se hrají naplno, bojuje se, válčí se musí pokazit rozhodčí.

Po nájezdů soupeře přišel nájezd pro nás, kdy selhal Richard Uher, uspěchal koncovku a netrefil bránu. To však nevadilo, o chvíli později ho vyslal dopředu obránce, překonal gólmana a zvýšil na 4:3. V celé hale vybouchla euforie. Do konce utkání jsme bránili a jeden napadal rozehrávku soupeře. Naštěstí jsme ubránili výsledek a mohli se radovat ze 3. výhry.

Fbk Karviná

Přišla na řadu Karviná, která minulý turnaj přehrávala všechny naše hráče. V první polovině to bylo jak na koni pořád nahoru a dolů. Do druhé půle jsme si nesli dobrou atmosféru, náskok v podobě skóre 3:1. Bohužel se všichni zalekli toho, že by mohli celý turnaj vyhrát. Bohužel soupeř otočil vývoj zápasu a vyhrál 3:5.

Pro všechny zase výborná zkušenost. Zjistili, že vyhrávat se dá vždycky. Herně se zase posunuli jinam a nabrali nějaké zkušenosti. Děkuji všem za turnaj a snad se bude dařit i do budoucna!!!!