Úspěšné dvojkolo juniorů

TJ Slovan Havířov

Junioři odehráli další kolo na Slavii, kdy se utkali se svým oblíbeným soupeřem 1. Mvil Ostrava a druhý tým na pořadí byl Krnov. Kluci, ale zamakali a podali dobrý výkon.

Zápas proti 1.MVIL Ostrava

V tomto zápasu byla vždy velká rivalita mezi námi a Ostravským MVILEM. Zápasy byli vyhrocené a vyrovnané, nikdo si nedal zadarmo ani metr a tyhle zápasy bavily diváky i hráče. Avšak víme, že velice kvalitní hráči Ostravských přešli již do mužského věku a přichází nová generace.

Z interních informací, jsme měli, že do brány měl nastoupit brankář, který několik let nechytal, a spíš se věnoval hře florbalu jako hráč. Tohle byl jasný impuls pro náš tým, vtlouct do hlavy hráčům, že se musí střílet ze všech pozic, zasypávat soupeře pořád dokola. Tenhle zápas nejde nijak hodnotit z trenérského hlediska, my jsme dodržovali taktické pokyny, rozehrávky a přechody do útoku. Soupeř nedokázal po celý zápas na nic reagovat, možná to bylo i tím, že chyběl hlavní trenér Kořínek. Po 5 minutovém oťukávání začali padat branky, třetiny jsme postupně vyhráli 5:0, 3:0 a 4:0.

TJ Slovan Havířov florbal

Za sebe můžu říct, že kluci měli velkou chuť, opravdu stříleli z každé pozice a kdybychom trefovali bránu, s čistým svědomím říkám, že by jsme soupeři nasázeli něco kolem 30 gólů. Napočítali jsme cca 40 střel, které letěli mimo bránu a branka soupeře byla úplně odkryta. Kluci se tak vyřádili a já jsem rád, že jsme to nakonec zvládli v suchým triku, jak se říká.

Brankové hody se čtyřmi góly měl Kamil Soják a Nikolas Orlovský, do role asistenta s 5 nahrávkami se přemístil František Kyc a první branky v juniorské kategorii si připsal Vrána, Charvát a Jakub Hloušek, který právě přišel před sezónou z Ostravského MVILU.

TJ Slovan Havířov florbal

Zápas proti Orca Krnov

Zápas proti Krnovu Tyto utkání jsou vždy velice těžké, protože Krnov má velice silný a ambiciózní mančaft, kde se s hráči pracuje. Naše vzájemné souboje jsou vyrovnané, jelikož si každý rok vezmeme 3 body od nich a oni je následně vezmou i nám. Každopádně jsme soupeře nepodcenili, ale bylo to pro nás těžké, nasadit větší tempo, než zápas před tím.

První třetina se nevyvíjela dobře, ale dokázali jsme jít do brankového vedení díky Orlovského. Střeleckou produktivitu jsme stále drželi na naší straně a každé střídání, jsme vypálili tak 2x, 3x na soupeřovu bránu. Krnov ještě dokázal dvěma rychlými góly zvýšit vedení, ale konečné slovo si vzal Kyc, který vyrovnal na 2:2 a následně opět Orlovský zvyšoval na 3:2 pro Slovan.

Druhá třetina byla pevně v našich rukou, hráli jsme co potřebujeme, soupeře nepustili a zvýšili náskok o 3 branky na 6:2. Vše to začali akcí Kočího, který našel v brankovišti volného Fuska a ten se nemýlil. Premiérový gól si připsal Ondra Kravčík a také mladší z bratři Kyců Vašek. Začala poslední třetina a kluci, podle mě měli již konec zápasu. Hororová třetina, rychlé dvě branky Krnova a my jsme se začali bát o výsledek. Navíc rozhodčí s námi nesympatizoval, kdy měl jasně nařídit trestné střílení a tak emoce začali pracovat, udělil červenou kartu trenérovi za zvýšenou komunikační aktivitu (za toto se týmů omlouvám, ale oni mě chápou, když něco děláte na 120%, jste do toho zapáleni). V posledních pár minutách musel Slovan čelit 2 oslabením za sebou, ale musím kluky pochválit, zvládli to skvěle podle rodičů, i když jsem já jako trenér musel být po zbytek zápasů v kabině. Poslední branku do prázdné přidal Charvát a zpečetil tak 3 body do tabulky pro Havířov.

Kluky velice chválím za výkony, konečně můžu říci, že jsem spokojen. Doufám, že navážeme na výkony v Litovli, kde hrajeme s Vítkovicemi a Přerovem. Trenér Matěj Erbs

TJ Slovan Havířov florbal