Už chybí jen kousek k postupu do Národní ligy

TJ Slovan Havířov vs. FbC Strakonice P.A.

Den po prvním vítězství v sérii se oba tým utkaly na stejném místě ve stejný čas. Na zápas si našlo cestu také 48 diváků, kteří podporovali náš tým. Bojovalo se o 2. výhru a tím pádem mnohem lepší pozici k zápasům ve Strakonicích.

1. třetina – 2:0

Trenér Skácel udělal v sestavě několik změn oproti minulému zápasu. Úkolem hráčů bylo vyslat na gólmana Macka co nejvíce střel. O to se naši snažili od úvodní minuty. První střela, která rozvlnila síť byla z lopaty Tomicy. Ten po krásné individuální akci zakončené backhandem uklidnil domácí tým. Během 1. části vytasil ochránce naší svatyně Renz několik skvělých zákroků. O zvýšení skóre se 22 vteřin před koncem postaral Kozelský. Do šaten se nám šlo rozhodně lépe.

2. třetina – 5:0

Po týmové poradě během přestávky šel náš tým výrazně povzbuzen a s chtíčem vstřelit další góly. Už po necelé minutě tak provedl Chalupa. Ve 2. třetině předvedli oba gólmani skvělý výkon, Mackovi však obránci příliš nepomáhali a ve zbytku třetiny se prosadil Chalupa ještě dvakrát. Jeho gólům předcházely skvělé křižné přihrávky. Z naší strany to byl opravdu pohledný florbal. Trefili se také Louda a Prorok. Strakonice už pomalu ztrácely víru i síly, aby dokázaly utkání zdramatizovat.

3. třetina – 5:3

V poslední části dostali šanci i zbylí hráči, kteří čekali na svou šanci. Naši hráči přišli na hřiště s úsměvem a pohodou, to se nám samozřejmě líbilo, hlavní ale bylo nepodcenit poslední třetinu. Po chvilce navýšil skóre Smeták Přišla však i akce hostů, které ani skvělý Renz nezabránil, a tak se mu nepodařilo udržet nulu. Strakonice se zvedly a dokázaly využít i přesilovku. Hoši však nechtěli žádné drama poskytnout a tak se trefili Řezáč a také konečně Daniš. V 55. minutě utekl hostující hráč až k Renzovi, ale byl faulován Smetákem zezadu a Strakonice měly možnost trestného střílení. V kase nahradil Renze Schulmeister, který si na nájezd věřil i proto, že měl mezi diváky své rodinné příslušníky. Nájezd vychytal s přehledem. Oslabení se nám však nepodařilo ubránit. To motivovalo Daniše k tomu, aby během jednoho střídání přidal další 2 góly. To byly poslední góly tohoto zápasu.

Konec – 12:3

Dnešní utkání bylo rozhodně z naší strany lepší. Výsledek tomu také odpovídá. Série se nyní přesouvá do vzdálených Strakonic. Doufáme, že bude stačit jen jedno utkání k tomu, abychom mohli slavit postup do Národní ligy. Fanděte tedy od 20:30 v sobotu!

Online ze zápasu si můžete prohlédnout zde.