V nové sezóně dojde k výměně na postu trenéra mužského áčka

V nové sezóně dojde po šesti letech k výměně na postu trenéra mužského áčka, klub se již nedomluvil na další spolupráci s Petrem Skácelem. Tímto bychom chtěli poděkovat Petrovi za skvěle odvedenou práci na hřišti i v kabině a za úspěchy sním spojené. Vedení se domluvilo na nové spolupráci s našim dlouholetým hráčem Matějem Smetákem, který přijal nabídku trénovat mužský elitní tým. Rozhovor sním najdete v tomto článku.

 

Ahoj Matěji, jak se máš a co se po návratu do Slovanu u tebe změnilo?

Ahoj, mám se fajn, po návratu nastalo hodně změn, co se týče osobního i profesního života. Musel jsem se potýkat se zraněními, takže měl jsem krušnější období. Jediné pozitivum byla moje střelecká bilance a udržení 1.ligy na 9. místě. Dále jsem začal vést od ledna i juniorku, které předtím vedl trenér Jakub Labuz a s ní jsme dokázali vyhrát ligu a postoupit.

V nové sezóně povedeš mužské áčko jako trenér, jak moc velká výzva to pro tebe je a co to pro tebe znamená z pozice hrajícího trenéra?

Výzva je to veliká, jelikož jsem doposud trénoval jen mládež, ale myslím si, že nastal ten čas předávat zkušenosti. Pozice trenér a hráč je vždy těžké dát dohromady, každopádně máme s tím zkušenost v klubu a kluci si po cca 6tileté štaci Petra Skácela zvykli. Budu nastupovat pravidelně do utkání, ale už to nebude jako dříve. Chtěl bych se hodně soustředit na trénování.

Jaké budou tvé první změny ve funkci trenéra?

Změny určitě budou hráčské, přijde pár nových kluků, se kterými jsem už v kontaktu, jak z jiných týmů či juniorských kategorií. Naopak odchody budou také, ale věřím že to zalepíme a budeme moci hrát aktivnější a rychlejší florbal než do teď. Uznávám hráčskou a trenérskou koncepci svého otce, takže chci na ni navázat a více se rozvíjet na tréninku, dávat prostor v zápasech, zapojit pozitivní emoce v kabině, prostě vše, co tu chybělo. Myslím si, že hodně omládneme a náš tým dostane nový impuls!

Jakou pozici u tebe budou mít naši mladí hráči, především junioři a myslíš si, že máme odchovance, kteří mohou nastoupit za muže A?

Myslím, že do teď tady byla veliká zeď mezi juniorskou kategorií a mužským áčkem. Tohle chceme odstranit a chceme naše juniory zapojit jak do tréninku, tak do 90 % utkání. Naší silnější stránkou jsou ale dorostenci, máme tam pár kousků jako je Kyc, Rajca, Orlovský, Drong(může už nastupovat za A-tým), s těmi všemi chci intenzivně pracovat a věřím tomu, že za rok už budou nastupovat za náš tým a stanou se mými spoluhráči. Zatím budou hrát pravidelně juniorskou kategorii a po postupu naberou zkušenosti z vyšší a kvalitnější soutěže. Poslední věc odchovanci, pár adeptů tady je a bylo, ale po některých negativních vlivech opustili kádr, ale teď mají znovu možnost se ukázat.

V nové sezóně také povedeš Juniory a dorostence, jaké máš plány s nimi? A co bys je chtěl naučit?

Juniorský tým máme dobrý a ambiciózní, chtěl bych hrát střed tabulky a nabrat pro kluky spíš zkušenosti a dát ještě víc dokupy kolektiv, i když se to v sezóně povedlo. Dorost má mnohem vyšší ambice, a to bojovat o 1.misto. Každopádně někteří by si měli uvědomit co je jejich prioritou. Samozřejmě na prvním místě vždy vzdělání a povinnosti v rodině. Ale poté okamžitě sport a dát mu 100 %. Ve 14, 15cti letech jsem ani na vteřinu neuvažoval, že bych vyměnil zápas či trénink, za cokoli jiného na světě (kina, oslavy, válení u televize, lenost). Pro mě nepochopitelné ale jsem už jiná generace. Proto apeluji na všechny, zamyslete se co je Vaší prioritou a jestli chcete něco dokázat.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům nebo hráčům Slovanu Havířov?

Chtěl bych vzkázat, všem fanouškům, rodičům mladších hráčů i mužskému kádru, že chystám mini projekt, který uskutečňují i jiné havířovské celky a moc se mi libí. Potýkáme se s malou návštěvností, naše dětí ani nevědí že mužské áčko hraje. Proto v této sezóně mužský kádr navštíví jednou každou kategorii na jejich utkání a vytvoří jim nadprůměrnou diváckou atmosféru. Na oplátku zase my rádi uvidíme je v našich barvách na zápasech A-týmu.

Díky Matěji a přejeme mnoho úspěchů