Víkend za námi, víkend před námi.

O víkendu muži hráli 25. kolo první ligy proti Florbal Chomutov. Měli jasný úkol před playdown, získat 6 bodů a pojistit si pozici pro první domácí utkání.

Zápas proti Chomutovu muži nezačali moc dobře. Měli problémy s rozehrávkou a Chomutov si vybojoval několik šancí jen z našich chyb. Bohužel kolem 8. minuty první třetiny se zranil náš obránce Filip Hromádka. Byl zasažen do obličeje a následným pádem si způsobil zranění, po kterých byl převezen do nedaleké nemocnice.

Muži byli trochu zaskočení a soupeř toho využil. Po první špatné třetině Slovan prohrával 0:5. Po několika povedených akcích soupeře, ať už individuální nebo po pěkné kombinací.

Muži se herně zvedli během druhé třetiny. Kdyby proměnili všechny šance, které se během prvních 10 minut naskytli, troufám si říct, že by skóre bylo vyrovnané. Do konce druhé třetiny Slovan pořád prohrával 3:7.

Ve třetí třetině se toho moc nestalo. Soupeř se trochu zatáhl a Slovan mohl více kombinovat, bohužel ani ve hře 6 na 5, Slovan nevstřelil gól a prohrál

TJ Slovan Havířov – Florbal Chomutov 4:9

Teď v sobotu jedou muži na výlet do Litvínova. Litvínov je na sestupové pozici a potřebuje vyhrát. První zápas jsme s Litvínovem vyhráli poměrem 7:2 a budeme doufat, že muži předvedou stejný výkon, který měli poslední 4 zápasy, zlepší svojí hru dopředu, kdy potřebuje zlepšit hlavně v proměňování vyložených šancí a zodpovědnost dozadu.

Bude to těžký zápas, ať už z pohledu důležitosti pro Litvínov, který nás bude chtít převálcovat, ale i z pohledů rozhodčích, kteří za Prahou už nedosahují takových kvalit. Bohužel se o tom mohli muži přesvědčit, již při postupu do Národní ligy, kdy hráli zápas ve Strakonicích a rozhodčí nevěděli co je to sekání, ale byli i další takové zápasy v Čechách.

Poslední zápas základní části můžete sledovat z pohodlí domova a to buď na textový přehled o utkání nebo video přenos.