Vítězný vánoční „přátelák“

Určitě by šlo dál pobíhat po obchodech, shánět dárky, uklízet naše domovy a honit se za stromkem, kaprem a všemožnými dobrotami na svátky. Ale naštěstí měli kolegové z Torpéda nápad uspořádat předvánoční přátelský turnaj našich elévků, a tak jsme raději strávili akční a energické odpoledne florbalem.

Ve středu se naši elévci na tento turnaj výborně připravovali. Celý tréning hráli na velkém hřišti a zkoušeli hru v 5+1, pod vedením našich trenérů Lukáše a Lucky makali, co to šlo, protože i když to ve čtvrtek byl „jen“ přátelský turnaj, chtěli odejít aspoň s jednou výhrou a ukázat, že se ani velkého hřiště nezaleknou.

Ve čtvrtek se jako první našemu týmu postavili hráči Torpéda, vzhledem tomu, že je to také Havířovský tým, byla ve vzduchu cítit určitá rivalita. Naši ze sebe vydolovali veškerou sílu a chuť vyhrát a ve dvou desetiminutách nakonec Torpedo porazili s výsledkem 3:1. Jen tato výhra by nám už klidně stačila. Druhý protivník, což byl tým FbC Frýdek Místek, přijel o něco později, dříve nás porazili s velkým rozdílem, takže se naši hráči trošku obávali, ale díky své nažhavenosti, kterou získali výhrou s Torpédem, jeli jako draci. Také s velkou oporou v našem brankáři Ondrovi nakonec i tento tým porazili dokonce s výsledkem 6:1. Pak už naši chodili po sportovní hale jako vítězové, i když je čekali ještě Z. F. K. Petrovice, všichni byli naprosto v klidu, protože, „prý“ Petrovice vždycky porazili. A tak k tomu i přistupovali, protože po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, ovšem, kdo by si myslel, že je to už ztraceno, ten se mýlí, protože jsme v druhém poločase hru otočili, a dokonce na 4:2.

Tedy TJ SLOVAN si nadělil dáreček, z vítězství měli naši hráči obrovskou radost a jejich rodičové a trenéři jsou na ně právem hrdí. A i když to byl jen přátelský turnaj, bylo vidět, že hrajeme srdcem a vždy naplno, každé vítězství má pro nás velkou cenu. Bylo to krásné adrenalinové odpoledne.