Výjezdové kolo

Áčko o víkendu vyrazilo do Karlových Varů, kde s velkou marodkou odehráli slušný zápas. Držení balónu postupný útok i dobrá kombinace vepředu. Nedostávali se bohužel do tolika střeleckých pozic, a když už ano tak nezakončili, tak chladnokrevně, jako soupeř.

Po dvou třetinách byl stav 2:6, muži museli vystřídat gólmana, který dostal nasoleno a naklepáno od Klápy. Bohužel rozhodčí klasicky nic neviděl a náš gólman zůstal v obvazech. Do 3. Třetiny šli s čistou hlavou a snažili se více kombinovat na míčků. Nedělat chyby v rozehrávce a hlavně v obraně. Góly padaly většinou z nekoncentrovanosti, kdy jeden hráč zaspal a celek nebyl kompaktní. Utkání nakonec skončilo 2:11 pro Karlovy Vary. Trenér Varů nás bohužel zklamal. Říct o týmu co přijede o 11 lidech na zápas, že není hoden 1. Ligy. Hoden je jen tehdy, když drží v ruce krumpáč od Slovana. Nevíme, co tím chtěl říct trenér Varů, ale není nad to silných řečí, když „extraligový“ tým hraje pouze 1. Ligu.

Junioři

První výjezd měla i juniorka, která cestovala do Zlína a Brna. První zápas odehráli kluci ve městě bot a červených baráků. Rychlé, tvrdé a kvalitní utkání proti Zlínu, sehráli junioři dobře. Bohužel museli celý zápas dotahovat. Naštěstí se kluci rozehráli a dostali se do tempa. Zápas otočili na svoji stranu před koncem 2. třetiny. Soupeře to nalomilo,ale to by nebyl klasický zápas Slovanu kdyby? V ten moment nepřišla na řadu ruka boží a nesnesla soupeři, z čista jasna, nájezd. To by byl nudný zápas bez náboje. Soupeř nájezd proměnil, a bohužel, to je znovu nakoplo. Konec zápasu už byl zbytečně vyhrocený a rozhodčí udělili červenou kartu za hrubost. Hráč Zlína upadl a Franta Kyc kolem něj probíhal. Štrejchl o něj kolenem, když chtěl pokračovat v pohybu směrem k bráně. Bez žádného úmyslu a hlavně intenzity nárazu. Bohužel ruka božího Slovana je nevyspitatelná. Zápas skončil ve prospěch Zlína 7:5.

Druhý zápas proti Brnu, byl bez kluků ročníku 2002, kteří odcestovali do Varů na zápas 1. Ligy. To tým oslabilo. V zápase chyběl náboj a nasazení. Juniorům se nedařilo dostat do většího tlaku na soupeřově polovině a spíše hrozili z protiútoků, které špatně řešili a nezakončili dobře. Celkově zápas skončil 2:13.