Zlatá přípravka

Dne 9.10. se naši nejmenší florbalisté zúčastnili turnaje ve Stonavě. Čekali nás velmi těžké zápasy a to s 1. FBC Karviná, FBC Štěpánkovice, 1.SFK Havířov a Torpedo Havířov. Pojďme se podívat, jak to teda všechno dopadlo.

Slovan Havířov – 1.FBC Karviná 7:6

První zápas nás čekal už v 8:00 ráno. Na klucích bylo vidět, že ze soupeře mají patřičný respekt. Když rozhodčí zapískal začátek utkání, vrhli jsme se do nich zuby, nehty a za malou chvíli toto přineslo ovoce. V první části hry jsme se ještě rozkoukávali z brzkého budíčku. Od druhé půlky nastoupil naprosto jiný tým, který se chtěl poprat s nepříznivým stavem a díky pár gólům jsme se dostali takřka na kontakt. A po fantastickém závěru se nám Karvinou podařilo porazit a tak jsme si zapsali 1. výhru v sezóně.

Slovan Havířov – FBC Štěpánkovice 7:5

Po krátké pauze jsme nastoupili proti soupeři ze Štěpánkovic. Na Štěpánkovice si kluci docela věřili, ještě aby ne, když je loni skoro porazili. Dnes se to stalo skutečností. Do tohoto zápasu jsme vlétli jako supi na kořist. Díky hodně střelám a hlavně přesným, se nám podařilo vstřelit 7 gólů, což naštěstí stačilo k vítězství díky fantasticky chytajícímu Ondřeji Hlaváčkovi.

Slovan Havířov – Torpedo Havířov 2:5

Další soupeř byl náš první městský rival Torpedo Havířov. Do tohoto zápasu jsme vstoupily výborně. Dali jsme v první části dva góly, jenže to bylo vše, co jsme dokázali střelit. V druhé části zápasu jsme hodně polevili, protože jsme si mysleli, že to půjde samo. Ovšem nikdy nic samo nejde. Bohužel soupeř toto naše polevení dokázal využít, střelil nám pět gólů, toto derby zaslouženě vyhrál.

Slovan Havířov – 1.SFK Havířov 5:3

Jako poslední dnešní soupeř nás čekal poslední rival z našeho města 1.SFK Havířov. Kluci se v šatně dověděli, že pokud vyhrají můžou být první. Díky odhodlání, bojovnosti a týmové spolupráci se ukázalo, že můžeme hrát a dokonce i vyhrát zápas a potažmo celý turnaj. Ale museli jsme vyhrát. Od prvních minut šlo vidět, že kluci chtějí být první. Díky bojovnosti se nám podařilo dát první branku zápasu. Za krátkou chvíli, za záda výborně chytajícího Ondřeje Hlaváčka, nám nešťastně spadl míček do naší brány a náš soupeř se mohl radovat. Ještě před koncem první části, jsme dostali gól a nevypadalo to s námi dost dobře. Trenéři promluvili hráčům do duše a co se nestalo, v prvních dvou minutách se nám podařilo střelit branku, následovanou krásnou střelou Antonína Krále a náhle jsme vedli 3:2. Bylo tři minuty do konce a SFK Havířov dokázalo vyrovnat. Ale byli jsme to opět my, kdo uděřil, po vyhraném souboji na velkém brankovišti, se trefil Richard Uher a zvýšil náš náskok o jeden gól. Ještě před koncem zápasu mohli SFK Havířov srovnat, jenže v bráně byl vynikající Ondra, který už žádný gól nepustil, naopak gól jsme dali my. Díky tomuto zápasu, jsme skončili po dlouhé přípravě zaslouženém prvním místě.

Tímto bych chtěl poděkovat rodičům za vynikající kulisu a za podporu svých ratolestí. Poděkovat samozřejmě také hráčům za snahu, obětavost, týmovost a hlavně chuť si jít zahrát. Děkuji všem zúčastněným a těšíme se na další turnaj přípravky, který odehrajeme 29.10. v Opavě.

Sestava:

Ondřej Hlaváček, Martin Kroček, Antonín Král, Richard Uher, Pavel

Bednář, David Kajzar, Matyas Foniok, Štěpán Mališ, Jan Čellár a Jakub Peřina.

Trenéři:

Lukáš Rada, Dušan Bernatík, Jan Maryška