9_1628167720.png
8_1628167700.png
7_20240628_182822.jpg

Rozhovor s novými trenéry A týmu je tady, ptali jsme se na jejich plány a co je nejvíce na trénování baví

Přinášíme rozhovor s novými trenéry mužů A Jakubem Mrózkem a Danielem Tomicou. Oba působí v klubu několik let jako hráči a také trenéři a my jsme se jich ptali na několi otázek :)

Ahoj Jakube. Jak se ti daří?

Po dlouhé sezóně jsem si konečně odpočinul. Cítím se momentálně dobře a těším se zase na tu další práci, která nás čeká.

Co tě přivedlo k trénování?

Šel jsem na zkoušku se podívat na trénink na ZŠ Pujmanové, kde jsem šel jen jako zástup a od té doby mi to zůstalo.

Co tě na práci trenéra baví?

Práce s hráči, stálé vzdělávání a hledání dalších novinek ve sportu všeobecně. Samozřejmě samotná radost ze hry.

Je naopak něco, co tě na trénování štve?

Asi nemám co.

Jak se podle tebe pozná dobrý trenér?

Každý trenér má své pro i proti. Někdo by řekl, že výše licence, ale to bych řekl, že taky není pravda. Spíše ta vnitřní touha něčeho dosáhnout a chtíč neustále pracovat. Jednak na sobě i s hráči. Člověk musí mít to florbalové myšlení, kterým hraje šachy jak během hry, tak i mimo zápas.

Kterým kategoriím se v současnosti věnuješ a proč?

Momentálně vedu s kolegy Dorostence a Juniorku. S kluky postupně jdu nahoru jak rostou. Ne, že by člověk chtěl, ale vždycky se nade mnou vytvořila díra a museli jsme ji zaplnit trenérem. Minulý rok jsem vedl i mužské Béčko, které jsem spíše jen vedl, než trénoval. Do nové sezóny povedeme s Dankem mužské áčko.

Máš nějaký rituál nebo speciální metodu?

Rituál úplně. Žvýkačka, aby člověk své nervy radši kousal, něž vypustil ze sebe.

Vybaví si ti nějaký výrazný nebo oblíbený svěřenec, který ti prošel rukama?

Momentálně všichni v dorostencích a juniorech jsou super kluci, kteří hrají florbal pro radost, mají potenciál a chtějí se stále zlepšovat. Nejvíc asi utkvěl Adam Javorský, který momentálně funguje v FBC Ostrava pravidelně chodí i na KTMka a míří hodně vysoko.

Jaký je nejsilnější zážitek, který máš spojený s florbalem?

Asi nejvíce postupný postup do vyšších lig s Muži až postupně do 1. ligy. Několik play-downů, díky kterým jsme udrželi ligu. Derby s Torpédem, a mnohem dalších, které mám v paměti.

Máš nějaký cíl nebo vysněnou metu, na kterou bys chtěl jako trenér dosáhnout?

Konečně dostudovat licenci B, následně pomoct hráčům s rozvojem, tak aby hráli co nejvyšší ligu. Ve Slovanu dále stabilizovat výchovu dětí.

Jak hodnotíš svoje dosavadní působení?

Fungování u dětí je vždycky sranda. Člověk někdy přemýšlí, co všechno ty děti vymyslí a jak dětská radost hřeje na srdci. Co se týče mužů člověk musí brát, že už se hraje na výsledek a člověk už musí jet na 100 % a nezastavovat. Je škoda, že semnou fungovalo plno šikovných trenérů, kteří museli skončit s florbalem, kvůli práce, osobním věcem apod.

Jaká jsou plány a změny na letošní sezonu?
Změn bude dost pro některé až překvapivé. Chceme pro hráče nastavit, tak aby se mohli soustředit na florbal a více držet partu. Momentálně jsme v průběhu letní přípravy a budeme začínat s na hokejce s přáteláky atd. Jsme přihlášeni v poháru, kde před sezónou budeme ještě zkoušet hráče a uvidíme co ze sebe dostanou. Na sezónu se těšíme bude to těžké, ale věříme, že si to užijeme.

Ahoj Dane stejné otázky na tebe :)

Jak si ti daří?

Nevím, co bych na to měl odpovědět – samozřejmě, že parádně :-D

Co tě přivedlo k trénování?

Když pominu, že jsem florbal dlouhé roky hrával, tak hlavním důvodem jsou moji dva synové. Byl jsem klubem požádán o výpomoc na jejich tréninku (tehdy elévů ) a už jsem u toho zůstal. Musím říct, že mě to docela chytlo a baví mě to.

Co tě na práci trenéra baví?

Samozřejmě úspěch týmu. Vidět radost po vstřeleném gólu nebo vyhraném zápase, turnaji je k nezaplacení. Taky to ale stojí dost nervů někdy :-D Člověka to baví, když má kolem sebe super „kolegy“, oni ví :-D

Je naopak něco, co tě na trénování štve?

Neřekl bych, že je něco, co by mě úplně štvalo, ale je pravda, že to zabere dost času a tím ochuzuji svou rodinu, a hlavně malou dceru. To mě celkem mrzí.

Jak se podle tebe pozná dobrý trenér?

Podle mého názoru tak, že za ním ten tým stojí. Když se vytvoří dobrá parta, tak věřím, že se dostaví i úspěch.

Kterým kategoriím se v současnosti věnuješ a proč?

Momentálně se věnuji Mladším a Starším žákům a samozřejmě teď nově i Mužům A-týmu. S dětma jsme spojeni už asi 3 roky a je radost se dívat jaké pokroky dělají. S A-týmem se teprve seznamuji a připravujeme se na novou sezonu.

Máš nějaký rituál nebo speciální metodu?

Jako hráč jsem míval (to si nechám pro sebe), ale jako trenér zatím nemám. Možná se to letos změní ?.

Vybaví si ti nějaký výrazný nebo oblíbený svěřenec, který ti prošel rukama?

Netrénuji tak dlouho, abych mohl jmenovat jednotlivce. Jmenoval bych všechny děti, kterým se věnuji.

Jaký je nejsilnější zážitek, který máš spojený s florbalem?

Samozřejmě statní hymna při finále extraligy s FBC OSTRAVA a taky euforie při vstřeleném gólu ve finále. Škoda jen, že necinkla ta zlatá medaile.

Máš nějaký cíl nebo vysněnou metu, na kterou bys chtěl jako trenér dosáhnout?

Úplně vysněnou metu zatím nemám. Chtěl bych hlavně, aby všichni svěřenci byli spokojeni a společně jsme došli k nějakému úspěchu.

Jak hodnotíš svoje dosavadní působení?

Pokud se bavíme o A-týmu, tak to zatím hodnotit nechci. Hodnocení si necháme až po konci sezóny.

Jaká jsou plány a změny na letošní sezonu?

Můj a myslím, že nejen můj největší plán a cíl je skončit lépe než v loňské sezóně. Chci společně s celým vedením dostat Slovan do play-off. Tam kam patří…