14. Havířovské Derby

Slovan vs. Torpedo: Florbalové Derby Rozpálilo Havířovské Hlediště

Havířovská florbalová Slavie byla v neděli večer svědkem florbalového svátku, na který se nezapomíná. Ve 14. Florbalovém Havířovském Derby se Slovan střetl s Torpedem. Zápas plný napětí, který musel rozhodnout až prodloužení. S úžasnou atmosférou na tribunách, kde se sešlo 415 diváků, byl tento zápas ozdobou florbalového kalendáře.

První třetina nabídla rychlé a zajímavé okamžiky na obou stranách hřiště. Brankáři obou týmů si zahráli klíčovou roli, držíce skóre na nerozhodném stavu.

Druhá třetina se stala bodem zlomu, kdy Slovan otevřel skóre, kdy Kozelský s přesnou nahrávkou a Charvát s chirurgickou precizností otevřeli skóre! Kozelský následně zvýšil skóre na 2:0, kdy si v přesilové hře odskočil na střed a zvýšil na 2:0. Nicméně Torpedo neztratilo víru a v přesilovce se také trefil, snížil na 2:1 a začal pravý boj.

Třetí třetina byla plná dramatických okamžiků. Torpedo mělo šanci vyrovnat z trestného střílení, ale brankář Ivo Sikora zavřel bránu a udržel Slovan nad vodou. Nakonec však Torpedo dokázalo vyrovnat na 2:2 po chybě v obraně Slovanu.

Zápas pokračoval do prodloužení, kde Torpedo ukončilo hru hned po vhazování, což způsobilo euforii na straně Torpeda. Zápas skončil s vcelkovým skóre 2:3p pro Torpedo.

I přesto, že Slovan nevyšel z tohoto derby jako vítěz, zápas nabídl všechny prvky, které fanoušci mohou očekávat – emoce, napětí a krásné florbalové akce. Atmosféra na stadionu byla k nezaplacení, a i nejmenší fanoušci si mohli užít speciální program během přestávek, kde odehráli mini zápas mezi sebou.

Díky všem fanouškům za jejich podporu a nadšení. Těšíme se na další Havířovské derby, kde se jistě opět rozhoří vášeň a rivalita na hřišti. MY JSME SLOVAN!!!!