Junioři víkendu

O víkendu se nejvíce zapsal do paměti František Kyc, který zaznamenal 2+4 za celý víkend a Lukáš Vernarský, který se podílel svými zákroky na první výhře Slovanu. Blíže jsme si je vyzpovídali, jak probíhal jejich zápas na hřišti.

Ahoj Franto, jak se máš po víkendu?
Ahoj po víkendu se cítím velice dobře, i když byl velmi náročný. Odehráli jsme naše první dva zápasy v juniorské extralize a jeden mužský zápas.

Co říkáš na první vstup do juniorské extraligy? A první výhru?
Na první vstup do juniorské extraligy jsme se všichni moc těšili. Bohužel zápas nám nevyšel podle našich představ. Neplnili jsme pokyny trenéra a zbytečně faulovali. Soupeř to dokázal trestat a to rozhodlo. Do druhého zápasu jsme vstoupili poměrně lépe. Zase jsme zaspali první třetinu, která nebyla ideální. Od druhé třetiny jsme začali hrát, to co chceme. Soupeř to nalomilo a začal faulovat. Dostali jsme výhodu několika přesilových her, které jsme dokázali proměnit, a to rozhodlo v naši první výhru v extralize. Samozřejmě musíme poděkovat i našemu gólmanovi Lukášovi, který nás neskutečně podržel.

Byl rozdíl mezi Hattrickem a Gullivers Brno?
Myslím že ani ne, oba soupeři byli kvalitní, hráli rychlý a tvrdý florbal.

V zápase s Gullivers si zaznamenal 2+3 hodně jsi pomohl týmu, ale naopak si dostal 4 trestné minuty. Bavili jste se o tom v kabině že nesmíte tolik faulovat?
Jojo, v kabině se o tom bavíme už dlouho, že nesmíme tolik faulovat, protože nám to prohrává zápasy. Bohužel se nám to tento víkend moc nedařilo, ale myslím, že už to bude jenom lepší. Myslím si, že to dělá radost jenom jednomu hráči, a to našemu pokladníkovi Filipovi, který nám to pěkně účtuje 😂

Bylo celkem 11 vyloučení pro Gullivers. Budete se zaměřovat na přesilovou hru? A naopak i na oslabení?
Tak přesilovou hru i oslabení už trénujeme dlouho, takže si myslím, že tam přidáme jen nějaké maličkosti a bude to jen lepší a lepší.

Jak bys zhodnotil celý víkend? A co bys vzkázal divákům?
Víkend bych zhodnotil tak 50/50. Samozřejmě jsme rádi za první výhru, ale taky nás mrzí i sobotní prohra. Naštěstí nemusíme být smutní dlouho, protože odveta s Hattrickem bude hned v neděli. Budeme ještě víc nahecovaní a do utkání s čistou hlavou. Divákům bych chtěl poděkovat za jejich podporu doufám, že budou dále chodit a my jim to budeme moct vracet výkony na hřišti.

První vítězství si odchytal Lukáš Vernarský, který nám pověděl více. Ahoj Lukáši, jak se cítíš po víkendu? Jaké máš pocity po prvním vítězství? Ahoj, cítím se dobře po prvním vítězství v CE. Celkem jsem se zapotil, ale jsem rád, že jsem dostal šanci od trenéra a využil ji naplno.

Chytal jsi proti Gulliverům. Co říkáš na zápas? Jak se vyvíjel zápas z tvého pohledu.
Byl to velice těžký zápas, šance byly na obou stranách. Bylo to vyrovnané do poslední chvíle zápasu a jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Měl jsi hodně důležitých zákroků, a hlavně hodně oslabení. Bylo těžké se orientovat v těchto situacích?
Bylo tam pár těžkých zákroku. Soupeř byl dobře připravený na přesilové hry a celkem jsem se zapotil. Dokázal jsem se soustředit na každý zákrok zvlášť. Po obdrženém góle jsem se zkoncentroval a zapomněl na to.

Říkali jste si něco v kabině co zlepšit před dalším víkendem?
Samozřejmě, hodně věcí musíme zlepšit a vyvarovat se zbytečným faulům. Hattrick dokázal využít všechny své přesilovky. Do víkendu jdeme znovu s čistou hlavou a budeme táhnout za jeden provaz.

Co budeš zlepšovat ty sám před dalšími zápasy?
Určitě musím zlepšit výhozy a přesuny. Vždycky je co zlepšovat a budu se snažit dělat pro tým vše co to půjde.

Co bys vzkázal fanouškům?
Moc bych jim chtěl poděkovat, že za námi stojí v každé situaci a doufáme, že nepřestanou chodit na další naše domácí zápasy.

Přejeme klukům hodně štěstí o víkendu!!! A další skvělé výkony.