Národní liga

Slovan hrál 1. ligu mužů od sezóny 2017/2018, kdy se vypracoval tvrdou prací z přeboru mužů, přes divizi, národní ligu až do 1. ligy. Byla to dlouhá, strmitá a odvážná cesta, kterou se vydal tento tým. Obrození starých hráčů a přivedení nových vedlo k vyústění i změny vedení v trenérské pozici, kdy si to vzal na povel Petr Skácel. Vše začalo během sezóny 2012/2013, kdy nás táhl Matěj Erbs, Michal Šmída, Tomáš Daniš. Postup z divize do divize po sezóně 2013/2014 nebyl příjemný, ale týmu to pomohlo. Přišli nový hráči a chuť jít dále. Ondřej Chalupa, Patrik Posselt, Daniel Tomica a další šťastlivci.

V sezóně 2014/2015 muži dokázali vyhrát celou divizní část a v play-up porazili Strakonice. Konečně národní liga! Opět 2 sezóny stačili k tomu, aby přešli přes play-off, vyhráli sezónu a postoupili do 1. ligy.

Bohužel po deseti letech práce, kde se tým snažil dostat na nejvyšší příčky, zabodl poslední štaci v 1. lize. Jak to jednou všechno začalo, tak i končí a muži budou muset a hlavně budou chtít zabojovat o postup zpět do 1. ligy. Ztráta pro Havířovský florbal a ne jen to hlavně pro Východ republiky. Doufáme, že i z etické stránky zůstane co nejvíce týmů v 1. lize a zůstane ta kvalita zde u nás a ne v Čechách. Pokud se to nepovede, tak se budeme moct těšit na další městské derby.

Všem fanouškům, přátelům, rodinám, dětem, sponzorům a dalším děkujeme za podporu, víme, že už toho bylo dost, ale ještě více toho teprve přijde. Příští rok budeme silnější, protože

MY JSME SLOVAN!!